logo První krok - jesle Brno

Kontakt pro nové rodiče:

Ředitelka

Vzdělávání pro nejmenší, z.s.

Školská 689/20, Praha 11000

IČ: 14041316

Bankovní spojení:

Meduňková a rozmarýnová třída: 2902101272/2010

Tymiánová a levandulová třída: 2801156047/2010

Účet pro sponzorské dary a členské příspěvky:

2702105594/2010

Sociální sítě:

O nás

Eva Vrzalová - ředitelka montessori jesle První krok Brno

ředitelka Eva

Jsem moc ráda, že teď mohu při své práci v jesličkách využít široké znalosti a dovednosti, které jsem získala jako pedagožka, máma i manažerka.  Jsem  šťastná,  že  mohu  být součástí skvělého týmu, který v montessori jesličkách První krok máme a spolu s lektorkami vzdělávat děti způsobem, který je respektuje a dává jim důvěru.  Pokud si chci odpočinout,  cestuji po vlastní ose doma či po světě nebo se vypravím do přírody. Nejraději však trávím čas s dětmi, vnučkou Miou, rodinou a přáteli na chalupě na Vysočině.
 
Motto: Nespouštěj své oči z hvězd a své nohy ze země.
Evča - lektorka montessori jesle První krok Brno

hlavní lektorka Evča

Ráda si připomínám, jak se na svět dívají ti nejmenší – žijí přítomností a mají radost z maličkostí. I díky dětem se snažím ve všem hledat to pozitivní a uvědomovat si jedinečnost každého z nás. Radost mi přináší právě oni, příroda, jóga a mí nejbližší (dvounozí i čtyřnozí). 

Motto: Cesta je cíl.

Kačka - lektorka montessori jesle První krok Brno

Hlavní lektorka Kačka

Jsem Kačka a patřím do týmu Levandulek. Práce s dětmi mě velmi baví a naplňuje, a tak se jí věnuji i ve volném čase. Montessori jsem se začala věnovat aktivně před 2 lety právě tady v jesličkách, když jsem začínala a jsem ráda, že můžu i nadále čerpat nové informace a sbírat nové zkušenosti.

Motto: Zážitky jsou nejlepší učivo.
 
IMG_7544-2

Hlavní lektorka Míša

Rodina a kamarádi jsou to nejdůležitější v mém životě. Ráda poslouchám hudbu, cestuji a sem tam něco tužkou namaluji. Humor je neoddělitelnou součástí mé osobnosti, ráda se směju a rozesmívám druhé.
 
Motto: Faith in the future.
 
Péťa - lektorka montessori jesle První krok Brno

hlavní lektorka Péťa

Zdravím, já jsem Peťa! Jsem člověk s pozitivním přístupem k životu a pracovat s dětmi mě neskutečně těší:). Jsem moc ráda, že můžu být dětem vzorem, průvodcem i oporou. Vždy předávám to nejlepší ze sebe a dbám na individualitu každého dítěte. Volný čas trávím v přírodě, vařením, s přáteli nebo s pejskem a dvěmi morčátky.

Motto: Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale chvílemi, které nám vzaly dech.

Simona - lektorka montessori jesle První krok Brno

hlavní lektorka Simča

Duše cestovale a láskyplné srdce. Život mi naplňuje rodina, hudba, pobyt v přírodě a smysluplná práce s dětmi. Absolvovala jsem akreditované kurzy MŠMT: Montessori pro věk 0-3 (Montessori ČR – Praha), Montessori pedagogika (Montessori centrum – Brno) a další vzdělávací programy. 
 
Motto: All you need is love.
 
Andrea - lektorka montessori jesle První krok Brno

lektorka Andrejka

Jmenuji se Andrea, mám ráda společnost, hudbu a pěší túry. Avšak cestu k dětem jsem hledat nemusela, byla vždy mou součástí. Absolvovala jsem vzdělávání od MŠMT a také mezinárodní certifikaci  školy AMI – Montessori asistent. Věřím, že budování sebedůvěry člověka začíná už v tom nejnižším věku. 

 

Motto:  Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí. 

Antoine de Saint-Exupéry

lektorka Anet

Práce v jesličkách je pro mě velmi obohacující a čas strávený s dětmi mi přináší spoustu radostí. Vážím si toho, že můžu být součástí jejich cesty životem a pozorovat pokroky, které dělají. Volný čas nejraději trávím se svými blízkými, sportováním nebo knihou v ruce.
 
 Moto: Všechno nakonec vede k tomu správnému.
Anička - lektorka montessori jesle První krok Brno

lektorka Anička

Moje cesta k práci lektorky vedla skrze skautský oddíl a studium pedagogického oboru na Masarykově univerzitě. Profesní kvalifikaci “Chůva pro děti v dětské skupině” jsem si doplnila v květnu roku 2022 a v září stejného roku jsem také získala i AMI certifikát Montessori assistent pro děti od 0 do 3 let. Práce v Tymiánkové třídě mě velmi baví a naplňuje.
 
Motto:  V dítěti leží osud budoucnosti.
Marie Montessori 

lektorka Bára

Pečování o malé dušičky, jejich rozvoj a to, že jim můžu představovat svět a dávat jim tak zdravé a pevné základy do života, jsou věci, ve kterých vnímám velký smysl. Volný čas ráda trávím v kontaktu s přírodou a svými blízkými, nebo samotou a kreslením.

Motto: Be a piece of peace.

Helena Bednaříková foto

lektorka Helča

Jmenuji se Helča, pocházím ze Šumavy a jsem nadšená pozorovatelka dětského světa. 🙂  

Čas strávený s dětmi mi dává mnoho podnětů pro můj další růst a vzdělávání se. Ve volném čase ráda vařím, chodím plavat, nebo se jdu protáhnout na jógu. Spolu s kamarády či partnerem  navštěvuji kulturní akce či brněnská kavárenská zákoutí. 

Vzdělání vnímám jako jednu z nejdůležitějších hodnot, které můžeme dítěti předávat. Mám proto radost, že můžu pracovat právě v jesličkách a provázet tak děti v jejich začátcích a prvních krůčcích při objevování světa.

Motto: Žít přítomným okamžikem.

janca

lektorka JANČA

 
Jmenuji se Janča Kleinová a jsem ráda, že jsem dostala příležitost pracovat zde v jesličkách.
 
Práce s dětmi mě neustále posouvá vpřed. Může se zdát monotónní, ale je velmi různorodá a obohacující.
 
Děti i kolegyně jsou pro mě velkou inspirací. Pracovat s dětmi není práce, ale poslání. 
 
Motto: Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.
Káťa - lektorka montessori jesle První krok Brno

lektorka Káťa

„Zdravím, jmenuji se Káťa a čas strávený v jesličkách mi naplňuje dny smíchem a radostí našich malých ratolestí. Ve volném čase ráda čtu knihy, hraji hry, sleduji seriály nebo si zajdu zaplavat či zacvičit. Baví mě vytvářet nové věci nebo vymýšlet kreativní aktivity pro děti.“
 
Motto: Neurčuje nás, co říkáme nebo si myslíme, určuje nás to, co děláme.

lektorka Lenka

Vždy jsem chtěla pracovat s dětmi a nejlépe s těmi nejmenšími – což se mi splnilo. Přes vedení kroužků a táborů, hlídání dětí v rodinách jsem se dostala k práci tady v jeslích. Jsem vděčná za možnost pracovat v jeslích i při studiu vysoké školy. Práce tady mi dává nový pohled na teorii, kterou se učím ve škole, neskutečně mě naplňuje a největší odměnou mi je spokojenost dětí a jejich pokroky ku předu.
 
Motto: „Když o tom dokážeš snít, dokážeš to i uskutečnit.”
Tereza - lektorka montessori jesle První krok Brno

lektorka Terka

Miluju děti, svoji rodinu a svého partnera, kterého mám už dlouhé roky. Svůj volný čas trávím hodně jízdou na kole, procházky v přírodě a celkově mám rada pohyb. Ráda se vracím do svého rodného města Třinec, kde trávíme s rodinou společně chvilky a užíváme si spolu pohodu. 

Moje první pracovní zkušenosti začaly v jesličkách v bazalkové třídě a do budoucna se určitě této profesi budu věnovat i nadále, protože děti mě dělají šťastnou. 
 
Motto : Úsměv je to nejkrásnější, co si můžeš vzít na sebe.
 

.

Dáša - montessori jesle První krok Brno

hospodářka Dáša

Jmenuji se Dagmar Burešová. Ráda chodím na procházky do přírody. Mám dvě dospělé dcery. Tuto práci mám moc ráda.
 
Motto: Nedělej druhým to co sám nemáš ráda. 
Eva - hospodářka v montessori jesle První krok Brno

hospodářka Evča

Jmenuji se Eva Fašianková a v jesličkách pracuji jako hospodářka. Moje práce mě baví a naplňuje, jelikož jsem obklopena dětmi, které mám moc ráda. Sama jsem matkou dvou holčiček, takže mi moje práce dává smysl.
 
Motto: Žij přítomností, sni o budoucnosti, uč se minulostí.

Gabriela - koordinátor a personalista

Mou velkou zálibou je jídlo, jím ráda a hodně. Také jsem známá tím, že mám pár oblíbených seriálů, na které koukám pořád dokola. Mou největší radostí je ale sledovat svou dceru, jak roste, jak se rozvíjí a kým se stává. Je to právě ona, která mě postrčila k mému osobnímu rozvoji a práci na sobě. A díky ní jsem také tady. V Montesorri jeslích a školce, která se věnuje vzdělávání nejmenších respektujícím způsobem. Mým snem bylo pracovat někde, kde to má smysl pro celou společnost. Chtěla jsem někam, kde můžu přispívat k hledání rovnováhy mezi tím, aby byli spokojení zaměstnanci, ale také organizace, ve které lidé pracují. Jedině tak můžeme poskytovat dětem a rodičům láskyplnou péči. Těším se na vše, co spolu zažijeme 🙂
 
Motto: na ty moc nevěřím 🙂
 
Katka Legerská - lektorka montessori jesle První krok Brno

administrativa Káťa

Má cesta v jesličkách začala již v roce 2019 na pozici lektorky v Meduňkové třídě. Začátkem roku 2023 jsem se plně rozhodla věnovat se marketingu a příležitostně vypomáhat i jako lektorka ve třídách. Nejraději trávím čas s rodinou a kamarády, ale velmi často mě uvidíte někde cestovat po světě se svým manželem, jelikož je právě tohle náš největší koníček.
 
Motto: Travel is the only thing you buy, that makes you richer.