logo První krok - jesle Brno

Montessori na doma

Jak začít s Montessori doma? Jak dětem předávat úkony, jak pečovat o prostředí či jak vše nejlépe zvládnout/dokončit? Zveme Vás na událost, která se bude konat 14.11. 2022 v čase 16:30-19:30 hodin.

Celým kurzem vás provede lektorka Irena Kubantová, která je lektorkou Montessori kurzů a kurzů komunikace pro rodiče od narození po pubertu, také mámou 3 dospívajících dětí.

Kurz je určen speciálně pro rodiče dětí z jesliček První krok, aby načerpali inspiraci, jak pomoci dítěti k samostatnosti i v domácím prostředí. 🌷

,,Dospělí říkávají, že jejich děti se učí nápodobou. A přesto je pak slýchám, jak svým batolatům vysvětlují, co mají a nemají dělat. V rámci svých možností a schopností, které dětem věk do 3 let nabízí, děti přistupují k práci z hlediska dospělého „neefektivně“. Navenek to často vypadá, že práci rodičům spíše přidělávají. A také může být pravda, že existují činnosti, kterých se účastnit nechtějí.
V kurzu Montessori doma se podíváme na to, jak v dětech pěstovat lásku k péči o sebe, o druhé i o prostředí, ve kterém žijí. Probereme to, jak děti zapojovat do činností a prací, které mohou zvládnout – tedy opakovat a možná i dokončit. Podíváme se na to, jak ty konce obvykle vypadají a jak v nich můžeme podpořit ochotu dokončovat.
V kurzu se seznámíte tedy nejen s teorií, ale uvidíte řadu praktických ukázek, návodů a tipů na to, jak dětem předávat úkony, které spadají do oblasti péče o sebe, péče o druhé a o prostředí – a to vše podpoříme i z hlediska vhodné verbální a neverbální komunikace. Nastíníme si problematiku komunikace při práci s různými osobnostními typy.“